Молокопереробна галузь потребує посиленої уваги держави

На цьому наголосив Арсен Дідур, виконавчий директор Спілки молочних підприємств України під час пресконференції на тему «Природний газ власного видобутку для підприємств, які виробляють соціальнозначущі продовольчі продукти», яка пройшла під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького.

Джерело: «Укрінформ».

У заході взяли участь виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур, голова Спілки птахівників України Сергій Карпенко, директор Спілки «Борошномели України» Родіон Рибчинський, президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко.

Як повідомив Тарас Висоцький, у торгах із продажу газу власного видобутку на березень 2022 року візьмуть участь 395 виробників соціально значущих продуктів харчування.

Він зазначив, що виробники планують закупити 18,2 млн кубометрів газу. Висоцький нагадав, що на лютий 2022 року 256 виробників соціально значущих продуктів харчування придбали 15,6 млн кубометрів газу на біржі за пільговими цінами.

Прийом заявок від виробників соціально значущих продуктів на придбання природного газу власного видобутку на квітень 2022 року за пільговими цінами триватиме з 1 по 5 березня.

Нагадаємо, що уряд країни 12 січня 2022 року затвердив порядок біржових торгів газом для потреб виробників продовольчих товарів, що мають істотну соціальну значущість. Кабінет Міністрів до 30 квітня 2022 року обмежив вартість природного газу для виробників борошна, хліба, молока, курятини, соняшникової олії.

Фото: Укрінформ.

У своєму виступі виконавчий директор СМПУ Арсен Дідур висловив подяку Президенту, Уряду та Міністерству агрополітики та продовольства України за оперативну і вчасну допомогу, надану  при безпрецедентному здорожчанні енергоресурсів, яка дозволила молочним підприємствам уникнути закриття.

Він також наголосив, що молокопереробна галузь потерпає не лише від здороження енергоносіїв, але й від дефіциту молока-сировини, котрий визначає високу ціну на неї, неврегульованість відносин з торговими мережами та неконтрольований імпорт молочних продуктів. Усі ці проблеми потребують уваги держави, адже  у час геополітичної напруженості, питання продовольчої безпеки є важливим, як ніколи.

Молочні компанії України розуміють свою відповідальність і організовують свою роботу так, щоб населення було постійно забезпечене вітчизняними молочними продуктами.