На конференції в Лугано представлено пропозиції СМПУ

4-5 липня в Лугано (Швейцарія) відбулася Конференція з питань відновлення України, де було презентовано проєкт відповідного плану. Участь у форумі взяли високопосадовці та представники понад 40 держав і понад 20 міжнародних організацій. 

Конференцію відкрив Президент України Володимир Зеленський. Він закликав усі цивілізовані країни долучитись до національного плану відбудови України і підкреслив, що кожне місто, кожна галузь, яка буде відбудована, матиме історичне свідчення про те, хто в цьому допомагав.

Володимир Зеленський наголосив, що значна частина економіки знищена бойовими діями та російськими ударами, тисячі підприємств не працюють. Це означає високу потребу в робочих місцях, у забезпеченні соціальних виплат попри зниження податкових надходжень.

Президент відзначив, що конференція в Лугано та її рішення можуть стати першим великим кроком до перемоги демократичного світу. Саме через те, що напад Росії – це атака не лише на Україну, а й на європейську систему, відновлення нашої держави має бути спільною справою. 

Спілка молочних підприємств України взяла участь у підготовці пропозицій до проекту, які на конференції в Лугано представляв Валентин Запорощук, член Ради директорів СМПУ. Пропозиції передбачають локалізацію європейського бізнесу в Україні, створення в нашій країні робочих місць і нових сучасних виробництв.