Названо наймолочніший регіон України

Найбільшу середню продуктивність корів в Україні фіксують господарства Чернігівщини — 11,24 т на рік.

Це більше ніж у будь-кого з провідної молочної європейської трійці — Данії (10,2 т на рік), Естонії (10,1 т на рік) та Чехії (9,4 т на рік), повідомляє Liga.net із посиланням на дані швейцарсько-українського проєкту «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (Quality FOOD Trade Program — QFTP).

Так, корова гава з господарства «Понори» Чернігівської області дає до 72 л молока на добу. Це неофіційний рекорд. За стабільних надоїв такого рівня річна продуктивність цієї корови може перевищити 20 т молока. Порода гава — власна «розробка» господарства. Корів породи симентал тут запліднюють сім’ям голштинських биків.

Другі за продуктивністю українські корови — з Тернопільської області, де середній надій становить 9,74 т на рік. Далі за показником продуктивності йдуть Миколаївська область (8,6 т/рік) та Хмельниччина (8,55 т/рік). 

Зазначається, що найкраща продуктивність корів у областях, де є просунуті аграрні компанії та ферми великих переробників молока. Йдеться про ІМК, «Терра Фуд», «Молочний альянс» та «Вімм-Білль-Данн», які витягують в лідери Чернігівську область, а також стимулюють Черкаську.

Для Тернопільщини та Хмельниччини такими локомотивами є «Молокія» та «Дживальдіс», а для Миколаївської області — «Лакталіс» та «Формула смаку» («Волошкове поле»).

Водночас Закарпаття встановило антирекорд — там отримують від корови 1 т молока на рік. 

agroportal