Новопризначений очільник Мінекономіки назвав основні пріоритети своєї роботи

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України має синхронізувати роботу державних органів, забезпечити стратегічний менеджмент розвитку країни і знайти стимули для зростання економіки. 

Про це заявив Олексій Любченко, новопризначений перший віце-прем’єр-міністр, міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, під час виступу у Верховній Раді України. 
«Я переконаний, що настав час активізувати інноваційні та технологічні процеси через локалізацію виробництва», — повідомив новопризначений міністр. 
За його словами, це дозволить забезпечити технологічний прорив і в кінцевому рахунку економічну незалежність України. Також за залучення інновацій і технологій в українську економіку несе відповідальність великий бізнес. 

«Для вдосконалення системи міжнародного торгового співробітництва України необхідно активізувати роботу державного Експортно-кредитного агентства. Необхідно дати новий поштовх в роботі відомства», — наголошує Любченко. Крім того, необхідно визначити пріоритети зовнішньоекономічної діяльності України та відновлення ефективної роботи торгово-економічних місій при закордонних дипломатичних представництвах. 

«Механізм діджиталізації повинен стати фундаментом змін в механізмі контролю за економічними процесами», — підкреслив урядовець. Разом з тим, головними завданнями Мінекономіки залишаються розвиток конкуренції, малого і середнього бізнесу, технологічної модернізацію української економіки. 

«Кінцевим ключовим показником ефективності своєї роботи я бачу зменшення частки держави в перерозподілі валового внутрішнього продукту», — підсумував Олексій Любченко.