Обговорено проблемні питання оподаткування доходів фізичних осіб від постачання молока на переробні підприємства

За ініціативи Спілки молочних підприємств України на базі Мінагрополітики відбуласьміжвідомча zoom-нарада з проблемних питань оподаткування доходів фізичних осіб від постачання молока на переробні підприємства.

У нараді взяли участь представники Міністерства фінансів України, Державної податкової служби, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Держпродспоживслужби, ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

Представники СМПУ на підняли питання щодо порядку підтвердження факту власного виробництва молока фізичними особами,проданого переробним підприємствам, з метою застосування неоподатковуваного розміру доходів від продажу власної тваринницької продукції відповідно до абзацу сьомого пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу.

За підсумками наради було вирішено, що дане питання вже найближчим часом буде законодавчо врегульоване  голосуванням за зміни до ПКУ, якими відповідну норму буде скасовано. Проте залишається відкритим питання справляння ПДФО за період від її прийняття до скасування.

 СМПУ буде звертатися до представників фіскальних органів щодо надання ними конкретних роз’яснень алгоритму дій задля забезпечення можливості застосування неоподаткованого розміру такого доходу від продажу молока власного виробництва, передбаченого Податковим кодексом.