Активізація світового попиту на вершкове масло, СЗМ та СНМ, а також прагнення трейдерів нарощувати запаси призвели до того, що значення жовтневого індексу цін FAO на молочну продукцію зросло на 2.6 пункту порівняно з вересневим показником, повідомляє Інфагро.
Загалом, продовольство у світі зараз рекордно дороге за останні десять років. Але зростання цін не триватиме вічно. Аналітики припускають їхній обвал у 2022 році. Основою причиною цього називають нинішній поганий стан китайської економіки, внаслідок чого країна, швидше за все, скоротить імпорт молокопродуктів.
Саме Китай, як найбільший у світі імпортер, останніми роками задає тренди глобального ціноформування.
Через значне подорожчання практично припинився імпорт масла в Україну, ймовірно, найближчим часом зменшаться і обсяги закупівель сирів.
У цій ситуації вітчизняні виробники молочної продукції, маючи шанс для збільшення цін, зіштовхнулися з перепоною у вигляді дорожнечі сировини, енергоресурсів та монополії торгових мереж.
Експерти прогнозують непросту зиму для українських молочників: якщо зростання ціни на молоко-сировину зараз вдається трохи стримувати, то на вартість газу та електроенергії вплинути неможливо.