Перший польсько-український Молочний діалог

Другий рік триває повномасштабна військова агресія росії проти України і весь цей час український народ відчуває допомогу, яку надає йому братній польський народ. У червні 2022 року Євросоюз скасував усі мита та квоти на експорт продукції з України терміном на рік. Рік безмитної торгівлі довів, що це рішення було вірним, вигідним економіці як Польщі, так і України, в тому числі і молочним галузям обох країн. У травні 2023 безмитну торгівлю з країнами ЄС продовжено ще на рік.

Разом із тим, у Польщі час від часу відбуваються протести з вимогами, які порушують умови вільної торгівлі між ЄС та Україною та шкодять не тільки економіці, а й відносинам двох дружніх країн.

Враховуючи серйозність ситуації, Polska Izba Mleka (Польща) та Об’єднання «Спілка молочних підприємств України» вирішили публічно заявити свою спільну позицію щодо наслідків цих протестів урядам, ветеринарним службам та споживачам обох країн.

16 червня 2023 року, о 13 годині за київським часом відбудеться Перший польсько-український Молочний діалог. Запрошено до участі Посольство Республіки Польща у Києві / Ambasada RP w Kijowie, Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI, Закордонне торговельне бюро Польської агенції інвестицій і торгівлі у Києві Polska Agencja Inwestycji i Handlu – PAIH, Держпродспоживслужба України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство економіки України. Також запрошено журналістів.