Підприємства харчової промисловості повинні мати розширений доступ до кредитних ресурсів

Арсен Дідур, виконавчий директор Спілки молочних підприємств України

Галузеве об’єднання виробників харчової промисловості України «Укрхарчопром», до складу якого входять 18 спілок харчової галузі, включаючи Спілку молочних підприємств України, звернулося до Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко та Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського  з проханням про сприяння розширення доступу підприємств харчової промисловості до кредитних ресурсів.

Необхідно прискорити вирішення даного питання, оскільки внаслідок російської військової агресії суб’єкти харчової промисловості України зіштовхнулися з низкою проблем, які суттєво ускладнюють їм роботу.

Передусім, це брак обігових коштів, несвоєчасні розрахунки торгівельних мереж за поставлену продукцію, що призводить до вимивання оборотного капіталу, необхідність залучення інвестицій для відновлення виробничого потенціалу підприємств, які знаходяться на території проведення військових дій та багато інших факторів.

Саме тому підприємства харчової промисловості України потребують невідкладної реалізації комплексу заходів щодо розширення їх доступу до кредитних ресурсів передусім, за рахунок удосконалення механізму функціонування програми доступного кредитування “5-7-9”. Ним має бути передбачено здешевлення вартості обслуговування кредитів, залучених підприємствами харчової промисловості до початку російської військової агресії, а також створення необхідних умов (усунення перепон) для залучення нових кредитних ресурсів.

Представниками спілок харчової галузі, в тому числі й експертами СМПУ, напрацьовано низку рекомендацій стосовно вирішення наявних проблем з кредитуванням, які викладені у листах до Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки та Міністра аграрної політики та продовольства України.

Їхня реалізація сприятиме поповненню обігових коштів, а також формуванню джерела фінансування інвестиційних витрат, пов’язаних з відновленням пошкоджених потужностей.

Також галузеве об’єднання виробників харчової промисловості України «Укрхарчопром» просить ініціювати створення Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення продовольчої безпеки України шляхом удосконалення програми доступного кредитування «5-7-9» за участю відповідальних представників Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Національного банку України та представників Галузевого об’єднання виробників харчової промисловості України «Укрхарчопром».

СМПУ сподівається, що, запропоновану ініціативу буде підтримано, а пропозиції враховано.