Підприємства СМПУ проти прийняття законопроектів 9162, 9162 і 9163

Представники Спілки молочних підприємств України взяли участь у засіданні робочої групи, на якому обговорювалися законопроєкти №9162 «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції» , №9163 «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законів України щодо запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції» та №9161 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість для молока і молочної продукції».

СМПУ висловлює вдячність народному депутату України Олександру Ковальчуку, Міністру агрополітики Миколі Сольському та керівникам переробних підприємств, які взяли активну участь у заході.

Як і очікувалося, на користь введення “галузевого збору” висловилися ті, з кого законопроектом не передбачається збирати кошти – виробники молока. Категорично проти були переробники молока, яких пропонується обкласти квазі-податком для створення фонду, розпорядником якого призначається “міжгалузева організація”, якої ще не існує. Переробників підтримала Європейська Бізнес Асоціація.

Виконавчий директор СМПУ Арсен Дідур

Наприкінці зустрічі СМПУ висловила пропозицію повернутися до стадії розробки “Дорожньої карти розвитку молочної галузі України”, тепер вже за участі представників переробних підприємств, і цього разу врахувати інтереси всіх учасників галузі. Після цього можна буде говорити про законопроекти.