Підтримано ініціативу СМПУ щодо необхідності законодавчого врегулювання взаємовідносин між виробниками та торговельними мережами

У зв’язку з тим, що торговельні мережі сформували міцне лобі у Комітеті Верховної Ради України з питань економічного розвитку та всіляко протидіють прийняттю Закону про торгівлю, представники СМПУ запропонували Голові Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, секретарю Національної ради відновлення України від наслідків війни Данилу Гетманцеву промодерувати нараду за участю виробників продуктів харчування.

На зустрічі 7 червня було порушено низку питань, важливих для молокопереробних підприємств України.

У підсумку:

– Данило Гетманцев підтримав ініціативу СМПУ щодо необхідності законодавчого врегулювання взаємовідносин між виробниками та торговельними мережами;

– Данило Гетманцев підтримав ініціативу СМПУ щодо необхідності врегулювання наявної законодавчої колізії, що призвела до негативної практики оподаткування ПДФО доходів фізичних осіб, отриманих внаслідок постачання молокосировини на молокопереробні підприємства господарствами населення;

– Данило Гетманцев  підтримав ініціативу СМПУ щодо необхідності покращення фінансового стану молокопереробних підприємств, зокрема проблем з ліквідністю, шляхом розширення інструментарію програми фінансової державної підтримки шляхом доступного кредитування «5-7-9» на підприємства харчової промисловості.

Він також поінформував, що найближчим часом буде внесено зміни до Постанов Кабінету Міністрів України, що визначають порядок функціонування фінансової державної підтримки шляхом доступного кредитування «5-7-9».

 За словами посадовця, частина коштів, передбачених на програму доступного кредитування «5-7-9», буде направлена на погашення різниці у процентних ставках, які зросли внаслідок того, що НБУ ухвалив рішення підвищити облікову ставку до 25%.

– Данило Гетманцев відреагував на інформацію, надану представниками СМПУ, щодо незадовільного стану розрахунків за вже поставлену по держзамовленню продукцію та попросив надати йому розширену інформацію щодо заборгованості, яка сформувалась перед підприємствами молокопереробної галузі. Дана інформація буде підготовлена та надана виконавчою дирекцією СМПУ найближчим часом.

– Данило Гетманцев висловив готовність сприяти вирішенню проблемних питань, пов’язаних з експортом молочної продукції з України.

Після завершення наради Данило Гетманцев посприяв включенню виконавчого директора Арсена Дідура до складу Координаційної ради з питань логістики у сільському господарстві.

«Усі питання обговорено конструктивно, запропоновано постійний діалог задля подальшого розвитку молочної галузі, яка формує додану вартість та бюджетні надходження», – резюмував виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур.