Після зняття квот зростає експорт до ЄС продукції з доданою вартістю

Україна постійно на зв’язку з партнерами за «зерновою угодою» — ООН і Туреччиною — і розраховує на продовження роботи зернового коридору.

Про це в ефірі національного марафону розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, говориться у повідомленні Мінагрополітики.

За його словами, за два місяці вже експортовано понад 5,5 млн т сільгосппродукції. Географія експорту — африканські країни (1/3 товарів), Близький Схід, Південно-Східна Азія та інші напрямки. Перш за все, великий попит є на пшеницю, а також на кукурудзу та соняшникову олію.

Крім того, як підкреслив Тарас Висоцький, зростає відсоток експорту продукції з доданою вартістю. Йдеться, зокрема, про тваринництво.

«Якщо в нас експорт м’ясної продукції та яєць до війни і так був непоганий, то суттєво набрав експорт молочної продукції: ми виходимо на рекордні показники за останні два роки, у вересні буде ще більше. Також у зв’язку з відкриттям ринку ЄС і зняттям квот і обмежень збільшується експорт садівничої продукції, ягід (як продуктів переробки, так і морожених і охолоджених), фруктів і соків. Зростають також обсяги класичного експорту — меду та горіхів», —прокоментував він.

«Процес трансформації зменшення експорту сировини та збільшення експорту продукції з доданою вартістю розпочато. Впевнені, що його вже не зупинити — він буде продовжуватися й посилюватися», — підкреслив Тарас Висоцький.