Південно-Східна Азія: великі можливості для молочного сектору

Об’єднані ринки Індонезії, Малайзії, Сінгапуру, Філіппін, Таїланду та В’єтнаму переживають одне з найсуттєвіших у світі зростань попиту на молочні продукти.

Очікується, що до 2030 року в цих шести країнах Південно-Східної Азії імпорт досягне майже 19 млн тонн в еквіваленті молока порівняно з 13 млн тонн у 2020 році. Це перевищить оцінки китайського імпорту для 2030 року (при відповідному підході у підрахуванні).

Збільшення доходу на душу населення також визначає зміну традиційної дієти регіону – споживачі все частіше надають перевагу молочним продуктам, які вважаються більш корисними для розвитку дітей та здоров’я людей похилого віку. Це призводить до зростання споживання, яке місцеві виробники не можуть задовільнити в повному обсязі.

Для країн регіону характерні культурні та релігійні особливості, які необхідно ретельно враховувати. В країнах-лідерах Південно-Східній Азії, Малайзії та Індонезії, налічується понад 240 млн мусульман, тому халяльна сертифікація є важливою або навіть необхідною при експорті молочних продуктів в регіон.

Враховуючи географічну близькість, цей регіон призначення, наприклад, стає провідним ринком для австралійських експортерів, які розширюють та диверсифіковують свою торгівлю. Саме халяльна сертифікація є тою інвестицією, яка дозволяє австралійським продуктам бути конкурентоспроможними з продуктами іншого походження, які націлені на мусульманські ринки.

Крім того, завдяки репутації продукції з високою якістю, вони мають хороші перспективи для майбутнього зростання та диверсифікації в регіоні протягом наступного десятиліття.

Австралійська Комісія з торгівлі та інвестицій Austrade підтримує бізнес через мережу ринкових експертів, які консультують щодо регулювання експорту та зв’язують австралійські компанії з новими клієнтами, сприяють розумінню ринку, інвестиціям і правильному експортному плану.

Прикладом успіху є заснована 112 років тому австралійська компанія Bulla Dairy Foods, яка прагне потроїти свій експортний оборот у найближчі п’ять-сім років. Компанія вперше представила свою продукцію в Південно-Східній Азії 25 років тому, і стратегія халяльного експорту була центральною в зростанні таких ії товарів, як свіжі вершки, сметана, сир, йогурт і морозиво. У 2020/21 році продажі Bulla в Південно-Східній Азії зросли більш ніж на 30%, при цьому значне зростання відбулося в Малайзії та Сінгапурі завдяки розробці чіткої стратегії дистрибуції для кожної країни.

Джерело: UA-82.5 за матеріалом clal.it, Leo Bertozzi