Податкові новації в період дії воєнного стану

10 травня керівник експертно-аналітичної служби Спілки молочних підприємств України (СМПУ) Леонід Тулуш взяв участь у роботі Круглого столу «Податкові новації в період дії воєнного стану та їх вплив на платників податків: питання, що потребують врегулювання», організованому Українським союзом промисловців і підприємців (УСПП).

У роботі Круглого столу взяли участь представники Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України, провідних об’єднань промисловців та підприємців, експерти з питань оподаткування та представники бізнес-структур.

Леонід Тулуш

У своєму виступі Леонід Тулуш звернув увагу на негативний вплив законодавчого рішення щодо розширення меж застосування єдиного податку третьої групи та надання його платникам преференцій при сплаті імпортного ПДВ та ввізного мита при ввезенні товарів на митну території України на діяльність підприємств харчової промисловості в цілому та молокопереробної галузі зокрема. Внаслідок практичного впровадження такого рішення суб’єкти харчової промисловості України опинились у дискримінаційних умовах як по відношенню до своїх зарубіжних конкурентів, так і по відношенню до суб’єктів, які здійснюють напівлегальну діяльність, реалізуючи харчову продукцію кінцевим споживачам через невеликі торгові точки.

Представник СМПУ наголосив на необхідності вирівнювання податкових умов для вітчизняних молокопереробних підприємств шляхом удосконалення положень Податкового кодексу України, прийнятих після запровадження в Україні воєнного стану.

Відповідні пропозиції СМПУ передані керівництву УСПП для їх узагальнення та спрямування органам державної управління, відповідальним за формування податкової політики в Україні.