Польща зупиняє імпорт сільськогосподарських товарів з України

Польща припиняє до 30 червня 2023 року імпорт сільськогосподарської продукції, яка походить з території України або імпортується з неї.

Про це повідомив міністр розвитку і технологій Польщі Вальдемар Буда, опублікувавши відповідний указ у Twitter.

Згідно із документом, йдеться про зернові, цукор, сухі корми, насіння, хміль, льон та коноплі, фрукти та овочі, продукти переробки плодів та овочів, вино, яловичину та телятину, молоко та молочні продукти, свинину, баранину та козятину, яйця, м’ясо птиці, алкоголь етилового сільськогосподарського походження, продукти бджільництва та інші продукти.

У свою чергу Міністерство аграрної політики та продовольства України заявило, що шкодує про прийняття польськими колегами рішення про тимчасове обмеження експорту в/та через територію Польщі (в тому числі транзитом) сільськогосподарських товарів з України. Мінагрополітики завжди виступало й виступає за відкриту, конструктивну і взаємовигідну співпрацю відповідно до Угод про асоціацію та вільну торгівлю між Україною та ЄС.

Тиждень тому ми погодили, що 4 культури: пшениця, кукурудза, насіння соняшнику та ріпаку до 1 липня 2023 року йтимуть через Польщу лише транзитом. Цього тижня ми досягли низки домовленостей для розвитку взаємовигідного співробітництва в галузі сільського господарства та вирішення проблем логістики і погодили текст Меморандуму про взаєморозуміння.  

Зі свого боку Мінагрополітики пропонує: найближчими днями узгодити з польською стороною новий Меморандум про взаєморозуміння, який враховуватиме інтереси України та Польщі в дусі конструктивного надійного ефективного співробітництва для обох країн і належним чином врегулює питання транзиту сільськогосподарської продукції територією Польщі.

«Ми готові до співпраці з польською стороною в проведенні ретельного розслідування будь-яких зловживань, які могли мати місце в цьому питанні та призвели до нинішньої ситуації, що не відповідає інтересам ані Польщі, ані України», — заявили у відомстві.

Джкрело: agroportal.ua