Постійні коливання ціни – специфіка галузі тваринництва

В агропромхолдингу «Астарта-Київ» корми для ВРХ закладають на рік наперед. І хоча нині закупівельна ціна на молоко зростає, дельта між собівартістю та реалізаційною ціною сировини змінилася несуттєво.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів начальник управління тваринництва «Астарти» Ярослав Кушнір.

«Постійні коливання ціни – специфіка галузі тваринництва. В моменті динаміка нібито хороша. Та якщо подивитися на ціну кормів, матеріалів, обладнання, засобів захисту протягом року, і на цю криву накласти криву ціни на молоко, то нічого надзвичайного, – зазначив він. – Цього року ми заклали корми, які точно дорожчі, ніж торішні чи позаторішні. Тому не можу сказати, що поточна ціна на молоко є сигналом діяти інакше. Це, звичайно, приємний бонус, але, нагадаю, пів року тому ціна рухалася донизу».

Тоді деякі господарства запанікували від падіння ціни на молоко та нерозуміння найближчого майбутнього і зупинилися з формуванням запасів кормів.

«Астарта» ж повертається на прийнятний для компанії рівень ціни, бо худобу вже годує кормами, що подорожчали, підкреслив Ярослав Кушнір.

«Нині, коли зростає ціна на сировину, ми не плескаємо в долоні. Ми бачимо, що рухаємося у правильному напрямі, – зауважив він. – Передусім приділяємо увагу комфорту тварин, і найближчий рік ця робота триватиме».  

agrotimes.ua