ПрАТ «Тернопільський молокозавод»

Засновано ПрАТ «Тернопільський молокозавод» у 1957 році. Тоді він почав свою діяльность як міський молокозавод. Підприємство доволі швидко розвивалося і вже у 1970-тих роках його потужності дозволяли переробляти до 300 тонн молока в день.

28 червня 1969 року новий молокозавод введено в експлуатацію. Підприємство почало випуск топленого молока, кефіру, ряжанки, айрану в скляних пляшках з кришкою з фольги. 1987 року завод переробив понад 108 тонн молока та вершків. За часів окупації СРСР Тернопільський міський молокозавод входив в число провідних підприємств міста

У 2000 році на завод прийшла нова команда управлінців, на потужностях підприємства було створено ЗАТ «Тернопільський молокозавод», який у  2011 рокці  став ПрАТ «Тернопільський молокозавод».

Продукція підприємства об’єднана під ТМ «Молокія».

Так як продукція має короткі терміни зберігання, це є основний аргумент щодо вибору ринків збуту. Саме тому підприємство реалізовує продукцію лише в регіонах, які розташовані поруч із тернопільським регіоном — у Вінницькій, Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій, Житомирській областях. Там створено власні філії ТМ «Молокія», де є спеціальне холодильне обладнання, склади, відповідний транспорт та персонал. Це дозволяє забезпечити процес збуту таким чином, щоб доставка продукції у кожен регіон здійснювалася щоденно. Тобто кожного дня споживачі можуть отримати свіжий продукт ТМ «Молокія».