Президент підписав закони для митного безвізу з Євросоюзом

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалені 30 серпня Верховною Радою закон №0166 «Про приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту» та закон № 0165 «Про приєднання України до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами», необхідні для митного безвізу з ЄС. Про це він заявив у зверненні.

Зеленський зазначив, що вони є фактичною реалізацією митного безвізу.

«Ми зробили це в рекордний строк і абсолютно злагоджено – усі гілки влади. І я хочу подякувати всім нашим дипломатам, урядовцям, депутатам, які забезпечили цей результат. Україна буде повноправним членом ЄС – і ми вже найближчі з Європою, ніж будь-коли в попередні десятиліття.», — сказав Зеленський.

Президент наголосив, що хоч би як було складно, Україна в умовах війни крок за кроком рухається до повноправного членства в ЄС.

Закон №0166 дозволяє застосовувати європейські транзитні правила. Очікується, що завдяки ратифікації Конвенції відбудеться значне прискорення та здешевлення руху товарів, від якого виграють експортери, перевізники та імпортери.

Закон № 0165 спрощує формальності у торгівлі товарами з європейськими державами та дозволить виконати умови для приєднання до процедури спільного транзиту.

Ухвалення цього документу дозволить українському бізнесу спростити роботу.