31 січня 2022 року у Комітеті Верховної Ради України з питань економічного розвитку у режимі відеоконференції відбулося засідання круглого столу на тему: «Цінова ситуація на ринку молочної продукції в Україні» під головуванням голови підкомітету з питань регуляторної політики Ганни Лічман.
Про це повідомляє сайт Комітету.
У засіданні взяли участь народні депутати-члени Комітету, представники Мінекономіки, МінАПП, АМКУ, Держстат, Держпродспоживслужба, Спілка молочних підприємств України, Асоціація виробників молока, ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», Асоціація рітейлерів України, Європейська бізнес асоціація, Американська торгова палата та інші.
Зокрема, учасники круглого столу обговорили питання цінової політики на ринку, участі держави в його регулюванні, структури собівартості виробництва продукції, стану конкурентного середовища, а також державної підтримки тваринницької та молочно-переробної галузей та інвестицій в модернізацію виробництва.
За підсумками засідання запропоновано створити робочу групу з напрацювання спільного плану заходів. Основні напрямки: стимулювання інвестицій у основні засоби, тобто модернізація виробництва, перемовини з Урядом Нідерландів (завезення племінного стада) та Франції (переробка) та заходи протидії у пакеті заходів щодо детінізації економіки. До складу робочої групи увійдуть представники Міністерства економіки, МініАПП, Комітети ВРУ з питань економічного розвитку та Комітет з питань аграрної та земельної політики, профільні асоціації.
Арсен Дідур, виконавчий директор СМПУ:
Вітаємо ініціативу Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, який нарешті вирішив приділити увагу молочній галузі, яка опинилася на межі виживання через багаторічну відсутність суттєвої державної підтримки та стратегії розвитку молочного скотарства, а також через непродумане підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині зовнішньої торгівлі молочними продуктами.
Ми підтримуємо Мінекономіки, яке виступило платформою для створення Робочої групи із залученням Мінагрополітики, комітетів Верховної Ради з питань економічного розвитку та з питань аграрної та земельної політики для напрацювання спільного плану заходів. СМПУ готова активно долучитися до роботи в групі.
Головне, що ми повинні розуміти:
• починати треба з відродження молочного скотарства. Це завдання №1. Це робочі місця, надходження до бюджетів, відродження села і престиж країни
• потрібно подбати про державний захист нашого молочного ринку від надлишкового імпорту тих видів продукції, які ми виробляємо в Україні
• маємо скористатися європейським досвідом, зокрема, Директивою Європейського Парламенту та Ради від 17 квітня 2019 року № 2019/633 про недобросовісні торгові практики між суб’єктами господарювання у ланцюгу поставок сільськогосподарської продукції та харчових продуктів
• нам треба налагодити серйозну боротьбу з фальсифікацією молочних продуктів
Це ті першочергові завдання, до вирішення яких СМПУ готова долучитися, маючи напрацювання, пропозиції і досвід.