Досягнення

Представники Спілки входять до складу Робочої групи з питань вирішення проблем розвитку галузі тваринництва, Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, Громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства, Ради з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі та Ради експортерів при Міністерстві закордонних справ, Федерації роботодавців України, Робочої групи з питань агропромислового розвитку України, Торгово-промислової палати України.

Важливим напрямом діяльності Спілки є сприяння створенню цивілізованих ринкових умов виробництва та реалізації продукції, усуненню недобросовісної конкуренції та фальсифікованої продукції на внутрішньому ринку. При фінансовій підтримці та за участю Спілки розробляються інші державні стандарти та нормативні документи, що діють в галузі виробництва і переробки молока. Спілка входить до складу Технічного комітету стандартизації “Молоко, м’ясо та продукти їх переробки” (ТК 140).

Здійснюється постійний моніторинг нормативно-правової бази, відслідковуються процеси підготовки найважливіших документів у Верховній Раді України, Уряді, інших органах виконавчої влади.

У своїй роботі Спілка співпрацює з профільними університетами, академіями, міжнародними організаціями, що дає можливість вільного доступу до міжнародних стандартів, законодавчих актів, наукових розробок, методик, маркетингових досліджень, що дозволяє прискорити роботу по гармонізації української нормативно-правової бази в сфері молочної галузі, модернізацію і розвиток молочної промисловості у відповідності з вимогами Європейського Союзу та Світової Організації Торгівлі.

З 2003 по 2010 рік Спілка була асоційованим членом Міжнародної молочної федерації.

З 2007 року, щорічно проводиться Всеукраїнська конференція  «Молочний бізнес», яку організовує Спілка та аналітичне агентство « Інфагро». Учасники конференції обговорюють стан вітчизняної молочної галузі та її позиції і перспективи на світовому ринку, роль галузевих об’єднань та їх участь в розробці державних програм і заходах по підтримці галузі.

Було розроблено ряд галузевих нормативних документів (державних стандартів):

  • терміни та визначення понять виробництва молока та кисломолочних продуктів ДСТУ 2212:2003, 
  • терміни та визначення понять виробництва Сиру твердого ДСТУ 6003:2008,
  • терміни та визначення понять виробництва сиру ДСТУ 4420:2005,
  • терміни та визначення понять виробництва масла вершкового ДСТУ 4422:2005,
  • виробництво спредів та сумішей жирових ДСТУ 4445:2005,
  • номенклатура та вимоги до назв Продукти молочні та молоковмісні ДСТУ 7170:2010.

Під загальною редакцією учасника Ради Директорів Спілки Чагаровського О.П. були видано підручник «Хімія молочної сировини» (2013 р.),  практичний посібник «Фальсифікація молока» (2017 р), практикум «Молоко та молочні продукти» (2010 р).