Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту державного кордону

Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту державного кордону України“.

Закон забороняє аграрну та будь-яку іншу діяльність вздовж двокілометрової зони на кордоні з росією та Білоруссю. Ведення аграрних та інших робіт можливе лише за наявності спеціального дозволу. Виняток зроблено лише для робіт, пов’язаних із безпосередньою охороною кордону.

Щодо решти кордону збережено норму про ширину прикордонної смуги в 30 – 50 метрів від лінії кордону на суші або від берега української частини прикордонної річки, озера чи іншої водойми.

Спеціальні дозволи передбачені окремо на в’їзд, перебування, проживання, земельні чи інші роботи, а також перепустку у прикордонну смугу. Дозвіл, згідно із законом, надаватиметься безкоштовно протягом 10 робочих днів з дати звернення.

У ньому мають бути зазначені ПІБ одержувача, реквізити документа, що засвідчує його особу, місце проживання та засоби зв’язку, вид дозволу та строк його дії, мету та правові підстави для отримання дозволу.

Дозвіл на проживання мешканців місцевостей у межах прикордонної смуги надаватиметься безстроково, а на перебування працівників підприємств, установ та організацій – на один рік.