Голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський долучився до засідання Антикризового штабу допомоги бізнесу при УСПП, участь в якому взяли Голова УСПП Анатолій Кінах, голова профільного парламентського комітету Дмитро Наталуха, заступник міністра економіки Ігор Фоменко, заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Сергій Тихонов, керівники профільних асоціацій – Будівельної палати, Укрцемент, Укрмашбуд, представники малого і середнього бізнесу.
Під час засідання було розглянуто питання практичної реалізації Постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час».
За словами представників бізнесу, механізм бронювання потрібно удосконалювати і надалі, адже виникає багато нюансів. Наприклад, за критеріями визначення критично важливого підприємства, під один із них (експорт, що перевищує 32 млн.) не підпадають компанії, що складаються із кількох юридичних осіб, зазначив Вадим Чагаровський, Він запропонував, щоб за даним критерієм розглядався кінцевий бенефеціар, а не окрема юридична особа. Пропозицію було схвалено.
Також розглядалося питання підготовки до слухань в Комітеті ВРУ з питань економічного розвитку на тему: «План відновлення України від наслідків війни». Захід пройде 16 березня.
Завдяки пожвавленню діалогу бізнесу із владою, за останній час вдалося досягти низки конкретних результатів. Так, за словами президента УСПП Анатолія Кінаха, пропозиції Антикризового штабу включені до проекту рішення РНБО в рамках підготовки засідання з питання забезпечення стійкості та розвитку національної економіки в умовах воєнного стану.
Серед них пропозиції щодо формування інфраструктури, ліцензійної підготовки та оснащення вузькопрофільних фахівців з гуманітарного розмінування, підготовки комплексної Державної програми з визначення потреб переміщення (релокації) виробничих потужностей суб’єктів господарювання, проектування об’єктів інфраструктури, що потребують невідкладного відновлення тощо.
Разом із Правлінням Національного банку України ведеться підготовка спільного із діловими асоціаціями засідання щодо удосконалення грошово-кредитної політики, підсилення кредитування економіки.
Також в рамках засідання Антикризового штабу були обговорені і інші проблеми, що турбують виробників. Для аграріїв – це потреба розмінування значної частини територій, які не можуть поки бути засіяні. Молочна галузь виступає за перегляд системи тендерів в Прозорро в бік надання переваги виключно виробникам продукції, а не посередникам. Те ж саме стосується і контактів на постачання харчів для ЗСУ – їх виконавцями мають бути виробники цієї продукції.
Сформоване за підсумками засідання рішення буде направлене уряду, парламенту, Офісу президента, а також стане в основі Комітетських слухань, подальшої комунікації з НБУ, ДПС України тощо.