Питання експорту молокопродуктів потребує особливої уваги держави

1 червня пройшов черговий захід, присвячений питанням логістики при експорті молочної продукції, що відбувся в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (впроваджується FiBL у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

В ході дискусії виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур зосередив увагу на декількох важливих моментах. Зокрема, він зазначив, що  на молокопереробній галузі лежить особлива відповідальність, оскільки фактично, від її стану залежить збереження тваринництва в країні. До того ж, на всю молочну галузь негативно впливає відсутність збуту молокопродуктів. Тому необхідний як захист внутрішнього ринку, так і створення належних умов для експорту молочної продукції.

 «Країна не може собі дозволити втратити молочну галузь. Бізнес робить все від нього залежне, щоб зберегти молочне тваринництво і переробку.

СМПУ, як організація, що працює з органами влади для захисту інтересів галузі, вважає, що зараз, для підтримки молочного експорту, держава може і повинна допомогти» – наголосив у виступі Арсен Дідур.

 На його переконання, допомога держави повинна бути у наступних питаннях:

 ⁃ добитися спрощення процедур отримання єврономерів, щоб збільшити кількість наших підприємств, які матимуть доступ до ринку ЄС;

 ⁃ добитися повноцінного захисту внутрішнього ринку, залишивши в переліку товарів критичного імпорту тільки ті продукти, яких не виробляють в Україні;

 ⁃ Міністерство інфраструктури мусить приділити логістиці молокопродуктів особливу увагу і терміново знайти рішення по експорту з урахуванням особливостей транспортування молочної продукції (контейнери), термінів, гарантій і вартості доставки;

 ⁃ продовжити практику викуповування державою певних молочних продуктів по держзамовленню, при цьому врахувати помилки та недоліки.

«СМПУ обов’язково повинна брати участь в Координаційній раді з питань логістики в сільському господарстві при Мінагрополітики, а питання молочного експорту мають розглядатися цією Радою окремо від інших питань. Тільки за участі фахівців галузі можна розробити дійсно дієві засоби виходу з експортної кризи і зберегти молочну галузь» – резюмував Арсен Дідур.