Рада директорів СМПУ обговорила поточний стан галузі

Відбулася чергова Рада директорів Спілки молочних підприємств України. Обговорили поточний стан галузі: законопроекти, прийняття яких впливає на стабільність роботи молокопереробних підприємств, стан експортної логістики швидкопсувних молокопродуктів та особливості розробки галузевих нормативно-правових актів, гармонізованих з директивами та регламентами ЄС.

Рада директорів ще раз підтвердила незмінність позиції СМПУ щодо введення галузевого збору, зниження ставки ПДВ на молоко і молочні продукти до 10% та створення “міжгалузевих організацій”: це зовсім не те, чого потребує зараз молочна галузь країни і український споживач. Галузі потрібно створення умов для зростання виробництва молока, а споживачу – доступні молочні продукти.

Було відмічено, що пропозиції СМПУ щодо налагодження експортної логістики швидкопсувних молочних продуктів розглядаються Міністерством агрополітики вже 7 місяців і питання досі не вирішено. Тим часом українські експортери зазнають суттєвих збитків.

Продовжуючи підримувати прийняття закону про торгівлю, Рада директорів також висловила намір провести зустрічі з керівництвом своїх партнерів, торговельних мереж, щоб обговорити складнощі у ділових відносинах і знайти прийнятне для обох сторін рішення.