Рада директорів СМПУ окреслила пріоритетні напрями подальшої діяльності

19 березня пройшло чергове засідання Ради директорів  Об’єднання «Спілка молочних підприємств України».

На початку засідання члени Ради директорів заслухали інформацію виконавчого директора СМПУ Арсена Дідура про діяльність виконавчої дирекції Спілки в І кварталі 2024 року. Зокрема, робота спрямовувалася на:

– взаємодію з Комітетом Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики та міжфракційним депутатським об’єднанням «За розвиток молочної галузі України» з метою формування сприятливих умов для функціонування суб’єктів молочної галузі (насамперед, молокопереробних підприємств);

– сприяння просуванню експорту молокопродуктів шляхом співпраці СМПУ з колегами з Євросоюзу;

– впорядкування взаємовідносин з рітейлом у співпраці з Торгово-промисловою палатою України та іншими харчовими асоціаціями;

– участь у розробці концепції розвитку тваринництва до 2030 року та підготовку законодавчих ініціатив СМПУ для розвитку молочної галузі, в тому числі і щодо прийняття закону про торгівлю;

– боротьбу із фальсифікатом молочної продукції;

– співпрацю з Федерацією роботодавців України на предмет просування інтересів сектору молокопереробки та інше.

Згідно із затвердженим планом на роботи на ІІ квартал, робота за даними напрямками буде продовжуватися.

Під час засідання відбулася презентація Євроінтеграційного Комітету Спілки, головою якого обрано генерального директора ГК «Волошкове поле» Андрія Табалова. Завданням комітету є координація підготовки молочної галузі України до роботи у спільному економічному просторі з європейськими колегами після вступу України до ЄС.

Окрему увагу учасники засідання приділили обговоренню та затвердженню стратегії боротьби з фальсифікацією та тіньовим молочним ринком. До дискусії з цього питання долучився Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту населення  Сергій Ткачук.

Сторони намітили план спільних дій з метою недопущення появи і  розповсюдження фальсифікованих молочних продуктів у вітчизняних торгових мережах.

Досягнуто домовленості про співпрацю як в законодавчому полі, так і у здійсненні практичного контролю безпечності молочної продукції та порушень, які провокують існування тіньового ринку молокопррдуктів. Вирішено проводити зустрічі СМПУ та ДПСС щомісяця.

Також Радою директорів було схвалено вступ до СМПУ нових членів:ТОВ «Глобинський маслосирзавод» та ПрАТ «Вітмарк».