Рада директорів СМПУ: про розширення міжнародного співробітництва, законопроект про галузевий збір та напрямки подальшої роботи

Відбулося чергове засідання Ради директорів Спілки молочних підприємств України, в ході якого значну увагу було приділено результатам останніх контактів Спілки на міжнародному рівні.

Виконавчий директор СМПУ Арсен Дідур доповів про результати особистих зустрічей з колегами з польської молочної асоціації Izba Mleka та керівництвом польських молочних компаній, а також про спільне звернення СМПУ та Izba Mleka до польського уряду.

За його словами заходи, яких вживає СМПУ, націлені на упередження в майбутньому торговельних заборон, подібних тій, яку ввів польський уряд в середині квітня, і яку вдалося відмінити спільними зусиллями СМПУ, EDA та польських молочних асоціацій.

Для оперативної взаємодії СМПУ з польським урядом було введено посаду постійного представника СМПУ у Варшаві.

В той же час, Рада директорів СМПУ стурбована підвищеною активністю колег з ВАР і АВМ, які представляють виробників молока, у просуванні законопроектів, націлених на збір коштів з переробників молока та імпортерів молокопродуктів.

Адже підготовка законодавчих ініціатив про запровадження обов’язкового внеску велась без консультацій з представниками галузі, а самі законопроекти містять значні корупційні ризики.

Тож Рада директорів підтвердила свій намір протистояти прийняттю законопроекту 9162, оскільки:

 1. Молокопереробна галузь, 70% якої представляє СМПУ, не згодна з самою ідеєю “галузевого збору”

 2. Законопроект про галузевий збір створює передумови для корупції через декларативний характер репрезентативності “міжгалузевої організації” та непрозорість механізму розподілу зібраних коштів

Також Радою директорів СМПУ було прийнято позитивне рішення щодо заяви польської компанії SZALPOL, що займається міжнародною торгівлею молочною продукцією, про членство в СМПУ.

вітаємо нового члена Спілки молочних підприємств України. Сподіваємося, що співпраця буде плідною і послужить укріпленню торговельних зв’язків між Польщею та Україною.