Рада ЄС підтримала продовження лібералізації торгівлі з Україною

Посли країн-членів ЄС 21 лютого погодили мандат Ради ЄС на переговори щодо пропозиції продовжити ще на один рік скасування ввізних мит і квот на продукцію з України.

Про це говориться у повідомленні Ради ЄС.

Зазначається, що пропозиція передбачає продовження безмитної торгівлі до 5 червня 2025 року. Водночас вона містить нові заходи, які мають на меті посилити захист сільськогосподарської продукції.

Також посли країн-членів ЄС погодили пропозицію щодо продовження безмитної торгівлі з Молдовою до 24 липня 2025 року. Вона також містить захисні заходи щодо агропродукції.

«Неспровокована та невиправдана агресивна війна росії проти України продовжує мати глибокий негативний вплив на Україну та Молдову. Погоджуючись на продовження цих заходів, ми демонструємо нашу непохитну підтримку Україні та Молдові, водночас захищаючи внутрішній ринок від надмірного зростання імпорту певних чутливих сільськогосподарських продуктів», — зазначила міністр закордонних справ, європейських справ та зовнішньої торгівлі Бельгії Хаджа Лахбіб.

31 січня 2024 року Європейська Комісія (Комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс) подала до Ради ЄС дві пропозиції щодо лібералізації ввізних мит та квот на український та молдовський експорт до ЄС ще на один рік. Комітет постійних представників схвалив текст пропозиції Єврокомісії без жодних змін.

Комітет Європарламенту з питань міжнародної торгівлі (INTA) планує голосування щодо пропозиції на своєму засіданні 7 березня. Водночас Європарламент може розглянути позицію в першому читанні на одному з пленарних засідань у квітні 2024 року.

Після цього документ має бути ухвалений Радою, підписаний представниками Ради та Європейського Парламенту.