РНБО ухвалила рішення про мораторій на перевірки та створення ради з підтримки підприємництва

Рада національної безпеки та оборони (РНБО) ухвалила рішення, яке передбачає запровадження “фактичного мораторію” строком на три місяці на блокування роботи підприємств правоохоронцями, а також доручила внести зміни до законодавства, щоб захистити бізнес від тиску силовиків.

Про це президент Володимир Зеленський оголосив у своєму вечірньому відеозверненні.

Це рішення передбачає низку кроків:

  • буде сформовано Раду з підтримки підприємництва, до складу якої увійдуть відомі представники бізнесу;
  • уряд представить зміни до закону про Бюро економічної безпеки та деяких інших законів, щоб максимально обмежити можливості для тиску на легальний бізнес.
  • строком на три місяці запроваджується “фактичний мораторій на проведення правоохоронцями процесуальних дій, які можуть блокувати роботу підприємств”;
  • буде проведений аудит системи моніторингу ризиків податкових накладних.

Також своїм указом №21/2024 від 23 січня Президент увів у дію рішення РНБО “Про невідкладні заходи із забезпечення економічної безпеки на період дії правового режиму воєнного стану”.

Крім того уряд представить зміни до закону про Бюро економічної безпеки та деяких інших законів, щоб обмежити потенціал будь-якого можливого тиску на легальний бізнес.

«Держава свою частину морального договору з бізнесом виконає. Важливо, щоб і кожен із підприємців в Україні виконав свою частину домовленостей: бізнес сплачує податки, працює легально «в білу», поважає працівників і працівниць і точно не працює з росією. Всі ми працюємо лише на українську перемогу», − заявив президент.