Багато хто перейшов на рослинне “молоко”. Так зараз “модно”, такий мейнстрім. Рослинне молоко вважають панацеєю, відмовляючись від справжнього молока – тваринного.
Але треба все ж таки розуміти головні причини відмови від тваринного молока і користь від рослинного. Це мода чи справді потреба?
Тож давайте розбиратися.
По-перше, рослинне молоко виготовляється з різних рослинних культур: горіхів, насіння, бобових, злакових та навіть овочів. Це так звані витяжки з рослин. І в них міститься рослинний протеїн, який не є аналогом протеїну, який міститься у молоці тваринного походження. “Тваринне” молоко багате кальцієм, багатьма незамінними амінокислотами, які в рослинному молоці не містяться.
По-друге- калорійність. Як в ” тваринному ” так і рослинному молоці є різні жирності і від цього залежить калорійність молока. Якщо зі справжнім молоком все зрозуміло (стаття про жирність молока) , то жирність рослинного молока залежить від того, з чого воно виготовляється. Наприклад молоко з горіхів (мигдальне, кокосове) дуже калорійне, рисове і вівсяне молоко не має смаку і користі не так вже і багато. Соєве молоко- майже аналог коров’ячого молоко, але є один важливий мінус. Як і всі бобові, соя – це алерген. Тому алергікам – не радимо.
Ще рослинне молоко вживають вегани та люди з непереносимістю лактози. Як раз для другою групи є альтернатива, щоб не відмовлятися від корисного тваринного молока, – безлактозне молоко! В процесі виготовлення безлактозного молока , лактоза перетворюється (гідролізується) на прості вуглеводи. Таке молоко навіть трішки солодчіше, ніж звичайне за рахунок глюкози, але це ніяк не впливає на калорійність та на вашу фігуру.
Тому, з точки зору “корисності” можна сміливо пити безлактозне молоко.