Розрив ціни сирого молока в Україні та ЄС скорочується

В Україні бачимо суттєвий ріст внутрішніх цін сухого молока і масла-моноліт, що пов’язано з пристойними обсягами експорту та низькими запасами товарів на складах виробників. В свою чергу це є одним з факторів зростання попиту на сире молоко, яке відбувається впродовж останнього місяця.

Про це пише Інфагро.

Таким чином, виробництво пари СЗМ/масло в Україні привабливе з урахуванням ціни сировини.

В ЄС тренд інший. Попит на біржові товари низький, на загальний настрій покупців впливає рецесія, обумовлена рекордним падінням споживчого попиту в регіоні. Це зачіпає вже і вартість сировини – на цьому тижні, вперше з травня, спостерігаємо загальне зниження вартості сирого молока на споті в ЄС.

Ціна сирого молока в ЄС лишається вищою за ціну еквівалента сирого молока для пари СЗМ/масло, що свідчить про непривабливість  виробництва пари.

Розрив ціни сирого молока в Україні та ЄС скорочується. Різниця вартості українського сирого молока на споті проти ЄС складає -36% (минулий тиждень -41%), різниця ЕМ СЗМ/масло складає -29% (минулий тиждень -34%).

Еквівалент молока (ЕМ) – перерахунок актуальної (спотової) вартості біржових молочних товарів в еквівалент базового кілограма сирого молока, з урахуванням витрат і норм виробництва даних товарів.