Розвиток торгівлі органічними молочними продуктами обговорено на засіданні Наглядової ради швейцарсько-українські програми

«Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) і «Органічну торгівлю заради розвитку у Східній Європі» (OT4D) обговорили на засіданні Наглядової ради швейцарсько-українські програми.

Про це повідомояє Мінагрополітики.

Співпраця із Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва (SDC) – це гуманітарна підтримка молочних господарств у Чернігівській, Харківській, Київській та Сумській областях, які постраждали внаслідок війни.

Програми QFTP і OT4D сприяли підвищенню якості та безпечності продукції шляхом удосконалення нормативно-правової бази в органічному і молочному секторах та гармонізації відповідного законодавства України із законодавством ЄС. Зокрема, прийнято нормативно-правову базу у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції – ухвалено всі органічні підзаконні акти. Також покращено нормативно-правову базу в галузі молочного виробництва задля покращення якості та безпечності продукції.

Також програми сприяли розвитку потенціалу державних і приватних учасників щодо торгівлі органічною і молочною продукцією з вищою доданою вартістю на внутрішньому та експортному ринках. Товарообіг органічних продуктів з вищою доданою вартістю на внутрішньому ринку зросла на 15%.