Активізація ринку сирого молока підтверджується як серпневими точковими переглядами цін на сировину, так і очікуваним зростанням вартості молока, яке буде спостерігатися у перших числах вересня.
Навіть пасивність світового ринку та порівняно низькі ціни біржових молочних товарів не можуть стримати підняття вартості на українську сировину. Одночасне зниження пропозиції та попит внутрішнього ринку продукують незалежність поточного балансу від зовнішньої торгівлі.
Окрім зниження показників сухих речовин, характерного для останнього півріччя, серпнева спека стала додатковим фактором падіння валу надоїв. Цей тренд наклався на підвищений попит внутрішнього ринку, згенерований спалахом внутрішнього туризму та поверненням населення з-за кордону перед початком навчального року.
Ці фактори стали основною причиною підняття закупівельних цін на молоко с/г підприємств. Ціна на молоко, вироблене в господарствахьнаселення в серпні також трохи зросла.
За оцінками Держстату щодо результатів виробництва молока с/г підприємств з початку року, розрахунковий ріст показника в липні сягнув +4% до липня 2022 року. Відповідно до оцінок статистики, за підсумками семи місяців в Україні було вироблено 4,3 млн тонн сирого молока, що на 5,1% менше відповідного періоду минулого року. Оцінковий результат по категоріям: в с/г підприємствах вироблено 1,7 млн тонн (+8,5%), в господарствах населення вироблено 2,7 млн тонн (-11,9%).
На 1 серпня поголів’я корів в Україні складало 1,34 млн голів, що на 7,2% нижче відповідної дати минулого року. Кількість корів в категорії с/г підприємств 0,4 млн голів (-1,3%).
На початку вересня відбудеться масовий перегляд закупівельних цін сирого молока.