Вартість сирого молока на вторинному ринку ЄС вже «на дні». Середня ціна сирого молока на споті в ЄС на поточному тижні впала до мінімумів з кінця 2020 року.
Ситуація по біржовим молочним товарам залишається невизначеною, останні тижні ціни балансують на більш-менш сталому рівні.
Один із європейських трейдерів висловив таку думку: “Бюджети крупних компаній-покупців на 2023 рік затверджувалися у вересні-жовтні минулого року, тобто на піку високих цін для біржових молочних товарів. Поточні рівні цін, як мінімум, на третину нижчі, і при покритті «в довгу» дозволять показати пристойний фінансовий результат за підсумками року. Тому у найближчому місяці є шанс побачити дуже серйозні контракти на європейські товари, які, в теорії, можуть рухати ринок вгору”.
Думка цікава, але з іншого боку, дивлячись на вартість сировини на вторинному ринку ЄС, є вірогідність подальшого падіння цін по СЗМ та маслу.
Щодо України, то ціни на сухе молоко та масло-моноліт на внутрішньому ринку знову демонструють зниження. По сировині вартісні показники поки тримаються на сталих позиціях (хоча відмічаємо зниження для споту в національній валюті. На графіку ціна тримається в перерахунку до євро через зміцнення гривні). Попит на сировину по мірі сезонного росту надоїв молока з кожним днем все більше схиляється в сторону профіциту.
На поточному тижні різниця вартості українського сирого молока на споті проти ЄС складає +26% (минулий тиждень +17%), різниця ЕМ СЗМ/масло складає -16% (минулий тиждень -13%).
Еквівалент молока (ЕМ) – перерахунок актуальної (спотової) вартості біржових молочних товарів в еквівалент базового кілограма сирого молока, з урахуванням витрат і норм виробництва даних товарів.
Джерело: UA-82.5