Сергій Вовченко: У першу чергу державна допомога потрібна виробникам молока

У ході виїзних слухань Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики, Сергій Вовченко, голова Наглядової ради ГК “Молочний Альянс”, виділив кілька проблем, які свідчать про кризу в молочній галузі: це гостра нестача якісного сирого молока для переробки, невиправдано велика частка молочного імпорту на внутрішньому ринку країни, неврегульованість розрахунків торговельних мереж за поставлену їм продукцію та наявність тіньового молочного ринку, який створює нерівні умови конкуренції.

У тих умовах, що склалися, дуже важливою є невідкладна допомога держави. У першу чергу підтримка потрібна виробникам сировини, особливо невеликим господарствам, які виробляють 10-15 т молока. Виробники молока мають бути мотивовані нарощувати виробництво, а дотації мають надаватися не на голову худоби, а на літр виробленого молока. Тобто, заохочувати потрібно саме збільшення виробництва якісного молока.

Спілка молочних підприємств України має обґрунтовані напрацювання та пропозиції щодо виведення галузі з кризи. Спілка готова надати їх уряду і народним депутатам для прийняття рішень, які дозволять покращити ситуацію в галузі.