Що змушує “Укрмолпром” нехтувати інтересами молочних підприємств?

Прес-реліз на підтримку збільшення податкового навантаження на молочні підприємства, оприлюднений Асоціацією “Укрмолпром”, здивував всіх колег-переробників.

У той час як Спілка молочних підприємств України пропонує дійсно реальні, економічно обґрунтовані шляхи підвищення виробництва молока в Україні, виклавши їх в законопроекті #7072, наші колеги шукають інших, сумнівних шляхів вирішення проблеми, які замість використання можливостей ринкових механізмів, просувають просту і давно знайому українському бізнесу схему: “зібрати гроші з тих, хто працює, і віддати їх у розпорядження черговій новоствореній організації, яка ними буде розпоряджатися”.

Підтримуючи законопроекти 8149, 9161, 9162 та 9163, “Укрмолпром” не тільки нехтує інтересами членів своєї Асоціації, а й підтримує порушення тих правил торгівлі, яких має дотримуватися Україна, яка підписала Угоду про асоціацію з ЄС. Адже одним із законопроектів, за підтримку яких виступає “Укрмолпром”, передбачається “збір” не тільки з вітчизняних переробників, а і з імпортерів. Цікаво, чи знають про це в Європейській асоціації торгівлі молочними продуктами Eucolait, членом якої є Укрмолпром?

СМПУ вважає дії асоціації “Укрмолпром” вкрай безвідповідальними, такими, що завдають реальної шкоди не тільки підприємствам-членам цієї асоціації (5% переробки), а і всім переробникам молока.