СМПУ: Головне завдання – гарантувати доступ населення до харчових продуктів

На цьому наголосив виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур під час робочої зустрічі представників  аграрного та харчового бізнесу з головами комітетів Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання взаємовідносин між виробниками та торговельними мережами.

СМПУ вважає, що зараз головне завдання – гарантувати доступ населення до харчових продуктів. Цей доступ забезпечується виробничим ланцюгом – “виробник – переробник – торговельна мережа”. Через низку причин, зараз фінансовий стан підприємств у цьому ланцюгу такий, що в забезпеченні населення продуктами може статися збій і ринок стане схожий на той, що був у 90-ті.

Запобігти цьому може держава, по-перше, припинивши експерименти з оподаткуванням, тим самим збільшуючи тиск на бізнес у тих складних умовах, у яких він зараз працює. По-друге,  держава має надати гарантії фінансування, а також пришвидшити законодавче вирішення проблеми розрахунків торговельних мереж з постачальниками.

Перед початком війни 28 провідних бізнес-асоціацій підписали Меморандум про підтримку узгодженого  законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань торговельної діяльності харчовими продуктами». Час повернутися до цього питання та прийняти нарешті вже узгоджений законопроект, яким буде усунено недобросовісні та несправедливі практики, які ставлять національних виробників в невигідне становище та шкодять галузі виробництва харчових продуктів.