СМПУ: на наших полицях не повинно бути фальсифікату молочної продукції

Спілка молочних підприємств України закликає Держпродспоживслужбу почати наполегливу системну роботу по виявленню молочного фальсифікату.

На фоні тих проблем, які зараз доводиться вирішувати  службам, покликаним захищати права споживачів, боротьба з фальсифікатом начебто відійшла на задній план. І результат не забарився. Тепер на наших полицях, крім вітчизняного фальсифікату, з’явився ще й імпортний.

Масло начебто польського виробництва за неймовірно низькою ціною 24 гривні з’явилися у наших магазинах разом з подібними ж підозрілими зразками вітчизняного.

Але імпортне не означає якісне. Наприклад, дослідження масла Mleczna Dolina польського виробника Mlekpol, проведене науково-дослідним центром випробувань продукції (Укрметртестстандарт), показало, що це масло містить 87% немолочного жиру.

Президент Володимир Зеленський заявив, що з огляду на постійну військову загрозу з боку Росії в українській економіці тепер не може бути “тіньового” компента.

А виробництво фальсифікату – це і є різновид тіньової економіки.

“Зараз в Україні багато дискусій про те, якою має бути економічна політика держави й у час війни, і тоді, коли повернемо мир.

Хочу підкреслити одну деталь. І ця деталь – фундаментальна. Ми вже маємо звикати до того, що в суспільстві можуть бути тільки дві частини: ті, хто захищає нашу Незалежність, і ті, хто працює так, щоби забезпечити цей захист.

І це не питання тієї чи іншої економічної доктрини, не питання тієї чи іншої політичної позиції. Ми просто не можемо собі дозволити, щоб у країні залишалася “тіньова” частина економічного життя», – заявив глава  держави.

СМПУ закликає Держпродспоживслужбу почати наполегливу системну роботу по виявленню молочного фальсифікату.

СМПУ, зі свого боку, готова надавати професійні консультації та підтримку для викорінення фальсифікації харчових продуктів як ганебного явища. «Український споживач має бути впевненим, що на полицях наших магазинів знаходиться тільки справжня, якісна молочна продукція. А українська економіка має позбавитись “тіньового” компонента, який підживлюється виробництвом фальсифікату» – наголошують в СМПУ.