СМПУ наполегливо рухається вперед у вирішенні проблем постачальників і мереж

Під головуванням голови підкомітету з питань регуляторної політики Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Ганни Лічман у форматі відеоконференції відбулося чергове засідання Робочої групи з вирішення проблемних питань у взаємовідносинах виробників, переробників, постачальників та суб’єктів реалізації сільськогосподарської продукції.

Темою зустрічі представників харчових асоціацій і торговельних мереж стало обговорення подальшої взаємодії між постачальниками та торговельними мережами, а також питання заборгованості мереж перед виробниками.

Учасники продовжили пошук моделі взаємовідносин, яка задовольнить всіх учасників ланцюга, оскільки дане питання з часом набуває все більшої актуальності і потребує негайного вирішення, враховуючи ситуацію в країні.

Як зазначив виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур, ці питання мають вирішуватися на рівні постійно діючої робочої групи за участю представників Міністерства аграрної політики і продовольства, Міністерства економіки, ритейлу та асоціацій харчовиків.

За його словами, між державою, ритейлом і постачальниками продуктів харчування мають існувати тристоронні домовленості, економічно сприятливі і доцільні для держави в цілому.

СМПУ ж продовжує роботу для впровадження в Україні цивілізованих європейських практик на користь бізнесу і українського споживача.

Сторони дійшли спільної думки, що для початку можна погодити спірні моменти і підписати Меморандум за участі Кабінету міністрів. СМПУ впевнена, що інтереси молочної галузі буде враховано.

Ганна Лічман запропонувала для закріплення результату до наступної зустрічі сформувати спільне бачення асоціацій, підприємців і мереж стосовно тих правил гри, які мають бути на цьому ринку