СМПУ: Наші молочні підприємства мають бути європейського рівня

13 грудня відбулося чергове засідання Ради директорів Спілки молочних підприємств України. Серед питань, що розглядалися, особливу увагу було приділено обговоренню стратегії підготовки молочної галузі України до виконання умов і вимог вступу до ЄС.

Участь у заході взяли Олександр Жемойда, директор Департаменту торговельних угод та розвитку експорту Мінекономіки України та Андрій Богданець, народний депутат України. Вони окреслили коло можливостей виведення української молочної галузі з кризи та висловили готовність продовжувати свою роботу з підтримки галузі та тримати постійний звʼязок з СМПУ.

Арсен Дідур повідомив про наміри СМПУ сприяти молокопереробним підприємствам у їх роботі з приведення бізнес процесів, стандартів та екологічних норм до вимог ЄС. Він підкреслив, що важливим в цьому процесі є визначення адекватних термінів переходу до європейських правил та забезпечення доступу до фінансових ресурсів.

Обговорювали також діяльність СМПУ в законодавчому полі, створення Технічного комітету при СМПУ, можливості взаємодії з РНБО з питань забезпечення продовольчої безпеки та ситуацію з введенням електронних товарно-транспортних накладних.

Учасники відверто висловлювали свої думки та пропозиції і означили теми, обговорення яких варто продовжити на наступному засіданні.