СМПУ: Необхідно створити Фонд гарантування розрахунків торговельних мереж з постачальниками

Однією із найбільш актуальних проблем виробників харчових продуктів була і залишається невиправдано тривала затримка платежів від торговельних мереж за поставлену продукцію.

Причому це стосується як довоєнних, так і поточних розрахунків. Крім того, у разі банкрутства мереж (таких як Фуршет, Амстор та інші), підприємства-постачальники та їхні трудові колективи взагалі втрачають можливість отримати кошти за поставлену і вже реалізовану продукцію.

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила закон, що гарантує повне відшкодування суми банківських вкладів фізичним особам на час дії воєнного стану та протягом 3 місяців після його завершення.

Спілка молочних підприємств України закликає застосувати подібний інструмент гарантії держави у взаємовідносинах між виробниками та торгівлею.

А саме: з метою унеможливлення підриву спроможності виробників продуктів харчування вести свою діяльність через постійні зриви оплати, необхідно створити Фонд гарантування розрахунків торгівельних мереж за поставлену продукцію.

СМПУ вважає, що діяльність цього Фонду сприятиме стабільності умов роботи підприємств харчової галузі, критично необхідної для забезпечення продовольчої безпеки країни.