СМПУ обговорила з Міністром агрополітики проблеми молочної галузі

Відбулася зустріч членів Ради директорів та керівництва Спілки молочних підприємств України з Миколою Сольським, Міністром агрополітики та продовольства України.

Було обговорено нагальні питання розвитку молочної галузі України, спірні моменти “Дорожньої карти”, запропонованої колегами з АВМ, а також інші питання, які турбують переробників молока України, про які говорили у своїх виступах директори молокопереробних підприємств, які взяли участь у цій зустрічі.

Учасники наради констатували падіння споживання молочної продукції у 2022 році через об’єктивні причини. Галузь суттєво постраждала через війну, зменшилось поголів’я, відповідно – й обсяги продукції на ринку.

Микола Сольський підкреслив, що для відновлення галузі та створення сприятливих умов для її розвитку, необхідна реалізація конкретних практичних кроків. Під час зустрічі учасники обговорили можливість зниження ставки ПДВ для молочної продукції та удосконалення законодавства України. Зокрема, йшлося про проект Закону №8149 «Про організації виробників у сільському господарстві» та законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку із запровадженням внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції».

Учасникам ринку запропоновано сформувати свої пропозиції та реальні рішення, щоб розробити спільний підхід щодо стратегії розвитку молочної галузі.

СМПУ продовжує свою роботу зі створення сприятливих умов розвитку молочної галузі України, постійно інформуючи керівництво Міністерства про проблеми галузі, та пропонує реальні рішення.