СМПУ очікує відкриття кордонів для відновлення імпорту молочної продукції до ЄС

2 травня завершилися двотижневі багатосторонні переговори щодо імпорту української сільськогосподарської та харчової продукції до ряду східноєвропейських країн. Рішення, прийняте Єврокомісією, обов’язкове для виконання урядами Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Болгарії, які з його введенням в дію мають зняти всі відповідні обмеження національного рівня.

Єврокомісією введено заборону імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику до 5 червня з правом подовжити цю заборону. Щодо решти харчової продукції – в тому числі молочної, Єврокомісія починає розглядати докази впливу імпорту на ринки країн-членів ЄС і після цього буде приймати рішення.

Спілка солочних підприємств України, захищаючи українські молочні підприємства, співпрацює з колегами в Євросоюзі: Європейською молочною асоціацією, польськими асоціаціями молочної галузі, Європейською асоціацією торгівлі молочними продуктами Eucolait. Всі вони публічно висловлюють підтримку діям СМПУ, підкріпленим незаперечними доказами того, що обсяги української молочної продукції, що надходять до ЄС, не несуть загрозу місцевим ринкам.

СМПУ вдячна за підтримку і сподівається на остаточне врегулювання ситуації щодо імпорту молочної продукції найближчим часом.