СМПУ підтримує законопроект 6068-3 про протидію нечесним торговим практикам

Арсен Дідур, виконавчий директор Спілки молочних підприємств України.

У взаємодії з постачальниками харчових продуктів торговельні мережі вже багато років користуються своєю позицією  «сильного» партнера і постійно використовують нечесні торгові практики. Питання цих взаємовідносин давнє, але до сих пір законодавчо не врегульоване.

У вересні минулого року було зареєстровано перший законопроект, покликаний вирішити проблему. Після цього альтернативні законопроекти почали  реєструватися один за одним. Зацікавлені сторони підключалися до розробки, профільні комітети розглядали, консультувалися з галузевими фахівцями. З‘являлися зауваження та висновки.

Дбаючи про інтереси переробників молока, Спілка молочних підприємств України в цій ситуації діє виключно у правовому полі, дотримуючись потрібних регламентів і термінів, відкрито обговорюючи всі законопроекти як у колі професіоналів молочного бізнесу, так і у публічній площині.

Об’єднавши зусилля з 12 іншими об’єднаннями та асоціаціями харчової галузі, СМПУ долучилася до консультаційних обговорень з розробки законопроекту 6068-3, тому що вважає, що він має низку суттєвих переваг перед іншими, зокрема альтернативними законопроектами, кількість яких зростає попри прийняті регламентом процедури. Складається враження, що безперервне подання нових законопроектів на цю ж тему, очевидно, спрямоване на затягування розв‘язання самої проблеми, і в Парламенті замість її вирішення знову займатимуться реєстрацією та відповідними процедурами розгляду нових проектів із заздалегідь відомим негативним результатом, бо нові законопроекти підготовлені на базі тих, що вже розглядатися профільним міністерством – Міністерством економічного розвитку, і були відхилені.

В законопроекті 6068-3 враховано досвід постачальників харчової продукції та досвід вирішення цієї проблеми в ЄС. Цей законопроект можна прийняти швидко – саме тому СМПУ підтримує саме його. Бо харчові підприємства давно потребують цього закону, і чим швидше він буде прийнятий, тим скоріше можна буде збалансувати розподіл доходу по всьому ланцюгу виробництва харчової продукції. А це сприятиме оздоровленню економіки молочної галузі, що дасть можливість витримати тиск зростання світових цін на продовольство і зробити молочні продукти доступнішими для наших громадян.