СМПУ продовжує наполягати на законодавчому врегулюванні взаємовідносин постачальників і мереж

Під головуванням очільниці підкомітету з питань регуляторної політики Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Ганни Лічман провела чергове засідання Робочої групи з вирішення проблемних питань у взаємовідносинах виробників, переробників, постачальників та суб’єктів реалізації сільськогосподарської продукції.

В ході засідання обговорено питання щодо стану виплат мережами заборгованостей за товари, поставлені до 24 лютого, а також пропозиції учасників Робочої групи щодо правил взаємодії між виробниками харчових продуктів та мережами.

Що стосується першого питання, то в цілому динаміку погашення довоєнних заборгованостей оцінюють як позитивну. Фактично ніхто з постачальників не має претензій до мережі АТБ, яка розраховується вчасно. Запитання залишаються в основному до мережі Фоззі.

Обговорення конкретних пропозицій щодо правил взаємодії між постачальниками харчової продукції та мережами практично не було, адже всі учасники продовжують триматися своїх позицій і ознак бажання домовлятися не виявляють.

Арсен Дідур

«Держава зацікавлена в безперебійній роботі ланцюга продуктової безпеки, в якому ритейл і постачальники забезпечують дуже важливі функцію – забезпечують доступ споживачів до продуктів харчування.

Існуюча нині ситуація ще раз доводить необхідність законодавчого врегулювання, гнучкого, яке б враховувало особливості торговельного бізнесу, але й захищало постачальників від свавілля “сильних партнерів” – мереж» – наголосив під час виступу виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур..