СМПУ: Скорочення граничних строків повернення валютної виручки зашкодить українському експорту

Реалізація молочної продукції на експорт складає 30% від загального об’єму реалізації. Водночас, з моменту повномасштабного вторгнення рф в Україну взаємовідносини українських молокопереробних підприємств з іноземними контрагентами значно ускладнилися.

Саме тому молочні компанії експортери занепокоєні інформацією щодо намірів НБУ переглянути політику валютної лібералізації, зокрема запровадити жорсткіші умов повернення валютної виручки. Це означатиме скорочення і так вже скорочених під час війни граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів.

За цих умов, при зменшенні граничних строків розрахунків до 90 днів, український експорт молочної продукції остаточно втратить можливість конкурувати на зовнішніх ринках. Це зменшить надходження валюти в країну, спричинивши негативні наслідки як для державного бюджету, так і для курсу національної валюти.

Спілка молочних підприємств України вважає неприйнятним подальше скорочення граничних строків повернення валютної виручки, а також введення будь-яких додаткових валютних обмежень. Із закликом утриматись від запровадження даних заходів СМПУ звернулася до Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України та Національного Банку України.