СМПУ сподівається на врегулювання питання з забороною молочного експорту в Польщу

Раптове рішення уряду Польщі щодо припинення ввезення та транзиту цілої низки сільськогосподарської продукції, в тому числі молока і молочних продуктів, створило великі проблеми для українських експортерів. Не попереджені про нововведення, вони опинилися в невизначеному становищі на кордоні.

Зараз Мінагрополітики намагається врегулювати ситуацію, яку було створено Розпорядженням пана Вальдемара Буди, Міністра економічного розвитку і технологій Польщі від 15 квітня 2023, яке не визнають правомірним в ЄС, оскільки згідно з законодавством ЄС, подібні рішення може приймати тільки Єврокомісія, а не уряд окремої країни члена ЄС. Крім того, вважають в Єврокомісії, зараз не час для подібних кроків.

Спілка молочних підприємств України сподівається, що термінові переговори Миколи Сольського, міністра агрополітики України з цього питання, будуть успішними і не прийдеться говорити про “дзеркальні заходи”, адже це не сприятиме укріпленню торговельних зв’язків з дружньою Польщею, допомогу якої ми всі цінуємо.