Українська делегація взяла участь у щорічній 24-й конференції Європейської молочної асоціації, яка тривала14-15 листопала у Римі. У складі делегації були представники компаній “КОМО”, “Волошкове поле”, “Ічнянський молочно-консервний комбінат” та “Молочний альянс”.
За результатами зустрічей підписано спільне звернення до урядів України та ЄС із закликом прискорення євроінтеграційних процесів в Україні та збільшення інвестицій у галузь.
Європейська молочна асоціація (EDA) та Комітет з євроінтеграції СМПУ закликають Європейський Союз та українську владу знайти довгострокове рішення щодо вільної торгівлі після закінчення терміну дії автономних торговельних заходів (АТМ) у червні 2025 року.
У спільній заяві, підписаній EDA та Комітетом з євроінтеграції СМПУ, підкреслено:
◦ EDA, яка представляє підприємства галузі, що переробляють понад 90% всього молока ЄС, яке надходить у переробку, підтримує розширення взаємного середовища вільної торгівлі;
◦ Підтримка стабільного середовища для вільної торгівлі в критичний період інтеграції має вирішальне значення. Стабільність створює безпрограшну ситуацію як для виробників, так і для споживачів, що в кінцевому підсумку зміцнює загальні економічні відносини між ЄС та Україною;
◦ Продовження дії вільної торгівлі сприятиме подальшому зміцненню української молочної промисловості та захистить існуючі інвестиції ЄС у цей сектор;
◦ Українські виробники залишаються відданими дотриманню принципів чесної конкуренції та стандартів ЄС відповідно до поточних напрацювань Дорожньої карти Комітету з євроінтеграції Української молочної галузі.
СМПУ та EDA заявляють, що довгострокова угода про торгівлю молочними продуктами, підтримувана спільними зусиллями EDA та Комітету з євроінтеграції молочної промисловості України, зробить значний внесок в успіх переговорів між Україною та ЄС про вільну торгівлю.
EDA та Комітет закликають владу України та ЄС діяти спільно та швидко, щоб знайти рішення, яке забезпечить безперервний доступ до ринку, сприятиме інвестиціям та чесній конкуренції в торгівлі молочними продуктами між Україною та ЄС.