Про стан та перспективи молочної галузі України в умовах війни та у післявоєнний період йшлося під час зустрічі керівництва Спілки молочних підприємств України та Міжнародної організації праці, яка проходила в режимі відеоконференції.
Зокрема, голова СМПУ Вадим Чагаровський та виконавчий директор Спілки Арсен Дідур окреслили існуючу ситуацію з виробництвом, переробкою, експортом та імпортом молочної продукції.
Окрему увагу приділили питанню створення нових робочих місць і працевлаштуванню вимушених переселенців, які знайшли роботу на молокопереробних підприємствах Західної України.
На переконання керівників СМПУ, за умови модернізації галузі, державної підтримки, надходження інвестицій, стимулювання створення малих молочних сімейних ферм та збільшення поголів’я ВРХ можливо не лише збереження, але й збільшення робочих місць і гідна конкуренція з іноземною продукцією.
Довідка. Міжнародна організація праці (МОП) у партнерстві з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) впроваджує в Україні проєкт «Підхід до гідної праці в Україні на основі ринкових систем» (початковий етап) за фінансування Шведського агентства міжнародного співробітництва та розвитку (Sida).
Мета проєкту полягає у сприянні створенню робочих місць з високою продуктивністю та гідними умовами праці для найбільш вразливих категорій працівників через підхід на основі розвитку ринкових систем.