СМПУ та Польська Молочна Палата закликають припинити політизацію і зайнятися бізнесом на благо України та Польщі

29 лютого в Білостоці відбулися переговори між українськими та польськими представниками молочних галузей. По завершенню переговорів було проведено прес-конференцію, в якій взяли участь директор Польської Молочної Палати Агнешка Малішевська та виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур.

Відповідаючи на запитання польських журналістів, Арсен Дідур підкреслив, що в ході переговорів було проаналізовано причини тієї ситуації, яка склалася на польсько-українському кордоні. Він заявив, що в Україні прекрасно уявляють, що  український ринок важливий для польських експортерів. Так само українські експортери розуміють важливість ринку Польщі і загалом ЄС для вітчизняних виробників молочної продукції. Є взаємне розуміння того, що молочні галузі як України, так і Польщі, мають сильні та слабкі сторони. Україна сильніша у виробництві сировини, має меншу собівартість виробництва, у Польщі більш ефективна переробка. Обидві сторони розуміють, що вони можуть бути не тільки конкурентами, але й партнерами і кооперація зробить сильнішими як Україну, так і Польщу.

Що стосується поточних подій на кордоні, Арсен Дідур висловив спільну з польською стороною думку про те, що для блага обох країн необхідно припинити політизацію, яка, як відомо з історії, може бути використана відомою всім третьою стороною, і зайнятися бізнесом – для зміцнення молочної галузі як в Україні, так і в Польщі. Це означатиме збереження робочих місць, а також розвиток виробництва і торгівлі.

«Ми цінуємо допомогу, яку надає Польща нашим біженцям. Переконані, що наше взаєморозуміння призведе до конструктивних відносин, тому що бізнес має працювати, заробляти гроші, створювати робочі місця і сплачувати податки, на яких тримається соціальна сфера обох держав», – зазначив Арсен Дідур.

За підсумками зустрічі Польська молочна палата, Спілка молочних підприємств України та Асоціація виробників молока звернулися до урядів Польщі та України та міністрів сільського господарства обох країн із закликом не закривати польсько-український кордон і закликали до діалогу.