СМПУ: Уряд має подбати про безперешкодний перетин кордону перевізниками

Спілка молочних підприємств України вимагає від українського уряду активізувати переговори з польською стороною для налагодження безперешкодної торгівлі і запобігання створенню нових штучних перешкод при перетині кордону нашими перевізниками. Спілка також готова самостійно звертатися до польського уряду і польського суду для вирішення цих питань.

Ще зовсім недавно наші перевізники тижнями стояли на польсько-українському кордоні, не маючи змоги ввезти до Польщі продукцію наших підприємств через заборону польського уряду. Врешті решт це питання було знято. Але потім додалося закриття пропускного переходу Ягодин і блокування доріг польськими перевізниками. В результаті зміни маршрутів черга з фур, що прямують в Україну, розтягнулася на 70 км.

СМПУ вважає, що уряд має активніше працювати з польськими колегами для усунення штучних причин подібних черг на кордоні.

“Як галузь, ми вже пережили неврегульованість погодження ветеринарних документів, все нових і нових вимог польської митної служби, рішення польського уряду про заборону ввезення деякої продукції, страйки фермерів і інше. Все це негативно впливає на економіку наших молочних підприємств” – зазначають у Спілці.