СМПУ вітає рішення Уряду щодо вилучення молочних продуктів з Переліку товарів критичного імпорту

Постановою № 553 Кабінет Міністрів України уточнив Перелік товарів критичного імпорту – відтепер з нього виключено всі види молокопродуктів, крім сирів (код УКТ ЗЕД 0406) та товарів молочного дитячого харчування.

Спілка молочних підприємств України в квітні звернулась до Кабінету Міністрів України з обґрунтуванням необхідності виключення товарних позицій 0401 “Молоко та вершки, незгущені”, 0405 “Масло вершкове та інші молочні жири” та товарної підпозиції 040310 “Йогурт” з Переліку товарів критичного імпорту як таких, що не відповідають суті поняття “товари критичного імпорту”, оскільки в достатній кількості виробляються вітчизняними товаровиробниками.

Приємно, що Уряд прислухався до аргументації СМПУ і при першій можливості врегулював проблемну ситуацію, яка могла негативно позначитись на розвитку молочної галузі в Україні і призвести до зростання цін.

Спілка молочних підприємств України дякує Уряду України за відповідне рішення та сподівається на поглиблення діалогу представників органів державної влади з профільними асоціаціями та посилення  співпраці з метою швидкого відновлення агропродовольчого сектору економіки України, зокрема молочної галузі.